دغدغه اسکان 600 مهمان خارجی

پس از لغو تحریم ها، این روز ها پایتخت ایران شاهد حضور هیات های خارجی یکی پس از دیگری است، اما این پرسش مطرح می شود که آیا زیرساخت های کشور همچون وجود هتل ها، مراکز تفریحی و خیابان های شهر نیز آماده حضور هیات های خارجی هستند؟

گاه از کمبود هتل در کشور گلایه می شود و گاه از نبود مسافر و گردشگر. با گذشت سه روز از آغاز اجرای برجام پیش بینی می شود نه تنها گردشگران بیشتری به سفر به ایران راغب شوند، بلکه مسافران بیشتری نسبت به گذشته برای انعقاد قرادادهای تجاری و اقتصادی به پایتخت سفر کنند. از این رو تهران نیازمند آمادگی برای میزبانی از گردشگران و تجار خارجی است.

در این باره یکی از معاونان صنعتی به اقتصادنیوز گفت: از طرفی برای حضور شرکت های خارجی و انعقاد قرارداد با آن ها ابراز امیدواری وجود دارد، اما از طرفی دیگر نگرانی از کمبود هتل ها و پذیرش هیات های خارجی آن هم به صورت یکجا به وجود آمده است.

به گفته فرشاد مقیمی، معاون برنامه ریزی و اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، از روز لغو تحریم ها پیشنهادات سفر هیات های خارجی به کشور بیش از پیش شده است، اما در ظاهر هتل های کمی میزبان تعداد زیادی مسافر خواهد بود، به گونه ای که تعداد هتل هایی که هفته آینده بتوانند محل اقامت هیات 600 نفره همراه رئیس جمهور چین باشند، کم است. در همین حال معلوم نیست اگر روزهایی قرار باشد همزمان چندین هیات اقتصادی در ایران حاضر باشند آیا مکانی برای اقامت چند روزه آن ها وجود خواهد داشت یا نه؟

به نظر می رسد حال که قرار است حضور هیات های خارجی در ایران بیش از پیش شود، سازمان های متولی نیز در این زمینه بیش از پیش باید همراهی کنند تا چرخه به هم پیوسته جذب سرمایه گذار خارجی به تدریج تکمیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *