آتشفشان هالاسان

هالاسان (Hallasan) یک آتشفشان در جزیره ججو در کره جنوبی است که بلندترین کوه در کره جنوبی به شمار می‌رود. در اطراف این کوه، یک پارک ملی به نام پارک ملی هالاسان قرار دارد. هالاسان یکی از سه کوه اصلی کره جنوبی، به همراه Jirisan و Seoraksan است.

مردم کره، کوه هالاسان را پرستش می‌‌کنند؛ زیرا تصور می‌کنند که خدایان و ارواح در آن زندگی می‌کنند. در گذشته، هالاسان با نام‌های متعدد دیگری نیز در کره شناخته می‌شد؛ از جمله Buak، وونسان، Jinsan ،Seonsan ،Dumuak ،Burasan Yeongjusan و Hyeolmangbong که هر نام دارای معانی و افسانه‌های متعلق به خود است. «هان»، نشان‌دهنده جهان و «لا» به معنای کشش است. هر دو واژه بدین معنی است که کوه به اندازه کافی بلند است که جهان را به جلو بکشد. با توجه به افسانه‌های قدیمی، اگر کسی به کوه صعود کند و یک ستاره را ببیند و آن را صدا کند، می‌تواند زندگی طولانی‌ای داشته باشد.ارتفاع کوه هالاسان موجب شده است که گونه‌های مختلف گیاهان در آن رشد کنند. در حقیقت، این کوه زیستگاه تمام گیاهانی است که در ارتفاع کم یا زیاد می‌رویند. 50 گونه منحصر به فرد گیاهی یا بیشتر در جزیره ججو رشد می‌کنند؛ به‌ ویژه در منطقه مرتفع هالاسان. گونه‌های مختلف حیوانات نیز در این کوه زندگی می‌کنند. به سبب جغرافیای کوه، گونه‌های مختلف به روش‌های گوناگون پس از هزاران سال برای زندگی در آنجا تکامل یافته‌اند. در کل، 160 گونه پرنده، 3315 گونه حشره و 254 گونه عنکبوت در هالاسان زیست می‌کنند.

در هالاسان معبدی به نام Gwaneumsa قرار دارد که قدیمی‌ترین معبد بودایی در این جزیره است. این معبد در اصل، در طول سلسله گوریو (1083-1046) و در دوران پادشاهی Munjong ساخته شد. مانند بسیاری از معابد دیگر در کره جنوبی، Gwaneumsa در سال 1702 نابود و به مدت 200 سال بسته شد؛ اما دوباره در سال 1908 بازسازی شد.

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل: