آهونگالا

منطقه‌ی ساحلی آهونگالا در بنتوتا واقع شده است . 

شهر کوچک بنتوتا با جمعیتی کمتر از پنجاه هزار نفر، در جنوبی‌ترین بخش کشور سریلانکا قرار گرفته است. این شهر که در نزدیکی شهر کلمبو واقع شده است، با داشتن سواحلی زیبا گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. ماسه‌های طلایی این ساحل، در زیر سایه‌ی نخل‌های بلند، مناظری رویایی را به وجود آورده است.
سواحل بنتونا از مجهزترین سواحل تفریحی در کشور سریلانکا می‌باشند و امکانات ورزشی و تفریحی بسیاری در آنها برای گردشگران فراهم شده است به طوری که می‌توان این شهر را پایتخت غیررسمی ورزش‌های آبی در سریلانکا نامید.
هتل های پنج ستاره بنتوتا با قرار گرفتن در کنار مناظر زیبای ساحلی این شهر، چشم انداز‌های بی‌نظیری به گردشگران نشان می‌دهد.

سفر به بنتوتا
یکی از راه‌های سفر به بنتوتا سفر با اتوبوس است. اتوبوس‌های مسیر بین کلمبو و گاله در بنتوتا نیز توقف می‌کنند که این اتوبوس‌ها معمولا اتوبوس‌هایی کولردار و مناسب هستند. برای سفر به بنتوتا با قطار نیز باید در ایستکاه آلوتگاما که در دوکیلومتری شهر بنتوتاست پیاده شد. البته خود بنتوتا نیز ایستگاه کوچکی دارد اما معمولا قطارها در آن توقف نمی‌کنند.
شهر بنتوتا همچنین در فاصله ۹۰ کیلومتری از فرودگاه بین‌المللی سریلانکا قرار گرفته است که با توجه به این فاصله‌ی به نسبت کوتاه، گردشگرانی که به قصد تفریحات ساحلی راهی این کشور می‌شوند می‌توانند از این فرودگاه مستقیم به بنتوتا بروند.

 

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل: