بوسان

بوسان یا پوسان شهری در جنوب شرقی استان Gyeongsang در جنوب کشور کره است. بوسان به خاطر سواحل طولانی، آب‌های گرم معدنی، محیط طبیعی و زیبا و نیز فستیوال بین‌المللی فیلم خود شناخته می‌شود و به همین هر فصول مختلف سال گردشگران بسیاری جذب این شهر می‌شوند.قرن‌های سوم و چهارم این منطقه با نام Geochilsan‌-gun شناخته می‌شد که به معنی کوه‌های ناهموار است. این نام از کوه‌های اطراف این شهر به عاریت گرفته شده بود.
در سال ۷۵۷ میلادی نام شهر به Dongnae تغییر کرد و بعدها در اوائل قرن پانزدهم، دولت کره، بوسان را به عنوان بندری تجاری طراحی نمود تا تجارت با ژاپن را گسترش دهد تا اینکه با افزایش قدرت ژاپن سرانجام تمام کره توسط ژاپنی‌ها تسخیر شد.

بوسان با داشتن جمعیتی بیش از ۳.۵ میلیون نفر، دومین شهر بزرگ کره‌جنوبی و بزرگترین بندر این کشور محسوب می‌شود.همینطور برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۰۲، جام جهانی فوتبال ۲۰۰۵ و اجلاس‌های سیاسی متعددی همچون اجلاس سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا-اقیانوسیه‌ی اپک در سال ۲۰۰۵ بر آوازه‌ی این شهر در منطقه و جهان افزوده است.
بندر بوسان از اصلی‌ترین شاهراه‌های تزانیتی و گردشگری کره جنوبی و پنجاهمین بندر بزرگ دنیا از نظر حجم بار ورودی و خروجی به شمار می‌رود. همینطور طولانی‌ترین رودخانه کره‌جنوبی در این شهر جاری است و یکی از بزرگترین فروشگاه‌های جهان در آن قرار دارد.

فرودگاه بین‌المللی Gimhae در Gangseo-gu شهر بوسان به عنوان سومین فرودگاه بزرگ کره‌جنوبی نقش مهمی در ترسانزیت مسافر و بار به این کشور ایفا می‌کند.
این فرودگاه دارای چندین ترمینال جداگانه برای پروازهای داخلی و خارجی است که امکانات زیادی برای هرکدام تدارک دیده شده است.
برای رفت و آمد بین این فرودگاه و شهر، وسایل نقلیه متنوعی وجود دارد. خط ریلی بوسان-Gimhae که به مترو شماره این شهر متصل می‌شود سریع‌ترین روش حمل و نقل است. با این حال سرویس‌های اتوبوسی لیموزین و عادی و تاکسی‌های متعدد برای سفر به شهر در اطراف فرودگاه قابل مشاهده‌اند.بوسان با سه بزرگراه به شهرهای اطراف خود متصل شده است که عبارتند از بزرگراه Gyeongbu از دائجون و دائگو، بزرگراه دیگری نیز بین دائگو و بوسان وجود دارد و بزرگراه سومی به نام Namhae که شهر گوانگجوی این کشور را به بوسان متصل می‌کند.

جهت استفاده از وسایل نقلیه‌ی عمومی در شهر بوسان بهتر است از کارت اعتباری ویژه به نام Hanaro استفاده کنید که بوسیله‌ی آن می‌توانید کرایه‌ی خدمات مترو، تاکسی، اتوبوس‌های شهری و خط ریلی بین فرودگاه و شهر را پرداخت نمایید. استفاده از این کارت باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود.

به طور کلی کشور کره جنوبی محیط شهری بسیار امن و ایمنی دارد، با این حال بوسان حتی امن‌تر از بسیاری از شهرهای این کشور محسوب می‌شود و نرخ جرم و جنایت در پایین‌ترین میزان خود قرار دارد. حتی شب‌های این شهر برای پیاده‌روی انفرادی نیز امن هستند.
مناطقی که احتمال خطر بیشتر است شامل ایستگاه‌های قطار و اتوبوس می‌شود. به هر صورت رعایت نکات امنیتی همواره تاکید می‌شود.
از نظربهداشتی نیز نگرانی خاصی در این شهر وجود ندارد.

نقشه گوگل

فیلتر دسته: